Jak często serwisować klimatyzację?

Osoby, które mogą się pochwalić przyjemnym, chłodnym powietrzem w swoim wnętrzu w gorące, letni dni muszą pamiętać o regularnym serwisowaniu swojej klimatyzacji. Dlaczego? Przede wszystkim ze względów technicznych, ale także zdrowotnych. Zanieczyszczone intensywną pracą urządzenie jest źródłem bakterii i drobnoustrojów, które niekorzystnie wpływają na nasze samopoczucie, ale także zdrowie. Dlatego ważne jest, aby przeglądy odbywały się w równych odstępach czasu i dostosowane były do intensywności działania urządzenia.

Jak często serwisować klimatyzację?

Chcesz cieszyć się czystym powietrzem? Przegląd urządzenia chłodzącego powinieneś wykonywać przynajmniej dwa razy w roku. Wszystko zależy jednak od tego, jak często klimatyzacja jest używana, jak intensywnie użytkowana, a przede wszystkim jaki model urządzenia posiadasz.

Sam serwis obejmuje przegląd każdego z elementów: parownika, filtrów, skraplacza, sterowników oraz przewodów.

Kiedy i jak wykonać serwis klimatyzacji?

Przegląd najlepiej wykonywać na wiosnę i jesień. Pozwoli to przygotować urządzenie na sezon letni, podczas którego klimatyzatory są najbardziej intensywnie użytkowane. Natomiast drugi przegląd wykonany jesienią pozwoli sprawdzić stan techniczny urządzenia po upalnym lecie i przygotować je na sezon grzewczy (niewiele osób bowiem, że tego rodzaju maszyny mogą nie tylko chłodzić, ale także ogrzewać przestrzeń).

Zarówno serwis, jak i naprawa powinna być wykonywana przez specjalistów z odpowiednimi kwalifikacjami. Niedotrzymanie tych warunków może skutkować utratą gwarancji, która jest szczególnie cenna w przypadku urządzeń o dużej wartości.